Nowości w produkcji NOVATOP - Novatop

Nowości w produkcji NOVATOP

Utrzymanie najwyższej jakości naszych wyrobów jest związane z konieczną modernizacją naszej produkcji.

SZYBKOŚĆ, DOKŁADNOŚĆ I ELASTYCZNOŚĆ PRZY ZACHOWANIU WYSOKIEJ JAKOŚCI.

Utrzymanie wysokiej jakości i zarazem wydajności związanej z rosnącym zapotrzebowaniem na nasze wyroby na rynkach europejskich jest ściśle związane z konieczną modernizacją produkcji. Inwestycje w nowe technologie zostały ostatnio ukierunkowane na jedną z kluczowych części naszej produkcji, a mianowicie na cięcie środkowych lameli, które są podstawowym elementem we wszystkich wyrobach NOVATOP. Jesienią bieżącego roku nasz park maszynowy powiększy się o czwarte centrum obróbcze CNC, a w roku przyszłym o automatyczną linię do końcowej obróbki powierzchni wszystkich oferowanych wyrobów, na które istnieje coraz to większy popyt. Wartość inwestycji w produkcję osiągnie kwotę 50 milionów koron czeskich.

W sierpniu została przeprowadzona instalacja nowej maszyny POWERMAT 2500, czterostronnej frezarki z cięciem wzdłużnym dostarczonej przez renomowanego producenta WEINIG. Jest to jedna z najnowocześniejszych w Europie, maszyn do produkcji lameli środkowych i to nie tylko ze względu na ponad standardowy komfort pracy, ale głównie dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych gwarantujących dużą prędkość strugania i profilowania. Nowa technologia zwiększa precyzję wykonywania lameli do poziomu nawet ± 0,1 mm, co w sposób wyraźny zwiększy oszczędności materiałowe dzięki zastosowaniu węższych pił tarczowych i dokładniejszemu struganiu oraz przyspieszy cały proces produkcji. Liczymy się z oszczędnościami na poziomie 5-6%.

Maszyna posiada w pełni elektroniczne sterowanie i odznacza się łatwą obsługą, dzięki zastosowaniu ekranów dotykowych. Powermat 2500 jest całkowicie zamknięty w nowoczesnej, dźwiękochłonnej obudowie wyposażonej w system kontroli przestrzeni wewnętrznej, gwarantujący ochronę obsługi przed zagrożeniami mechanicznymi.

Poprzeczkę jakości wyrobów ustawiliśmy na wysokim poziomie, który utrzymujemy już ponad 26 lat i dzięki któremu staliśmy się jedną z najbardziej zaawansowanych firm specjalizujących się w produkcji na zamówienie. Dzięki naszej załodze liczącej ponad 200 pracowników produkujemy to, co najlepsze, co w naszej specjalności jest możliwe do osiągnięcia. Jesteśmy bardzo dumni, że możemy współpracować z najlepszymi specjalistami w tej dziedzinie w Czechach i na całym świecie i że każdy ich projekt jest dla nas wyzwaniem wzbogacającym nasze doświadczenie.